Medlemsföretag

Åre Destination

76 kvadrat+   76kvadrat.com
720 Café & Hamburgeri AB   åre720.se

A
   
Active Driving 365 AB   activedriving.com
AGO Servicebolaget i Åre AB   agoiare.se
Almi Företagspartner Mitt   almi.se/mitt
Alpindepån i Åre AB   alpindepan.se
Anchas i Åre   anchas.se
Anders Sunesson Tecknade Bilder   tecknadebilder.se
Angeyja Islandshästar   angeyjaislandshastar.se
Apoteksgruppen i Åre och Järpen Nr1 AB   apoteksgruppen.se
Arvesund Living AB   arvesund.com
ATI Mountain Experience   mountainexperience.se
Attacus Bygg AB   arebyggarna.se
Azeta fastigheter AB   azeta.se

B
   
Bearpeak AB   bearpeak.se
Berglöf Unlimited AB   berglofunlimited.se
Bertil Edsås AB    
Bilbolaget Nord   bilbolaget.com
Björkfjärden Egendomar   bjorkfjarden.se
Björnberget Produktion   arebjornberget.se
Björn Olssons Taxi   are-taxi.se
Brattlandsgården AB   brattlandsgarden.se
Brattlands Åkeri AB   brattlandsakeri.se
Broken Åre   broken-are.com
Buustamons Fjällgård AB   buustamonsfjallgard.se

C
   
Café Torget   cafetorgetare.com
Camp Åre AB   campare.se
Campus Åre Lärcentrum   campusare.se
Capo   aregarden.com/restauranger
Carin Broman AB Carins Krog   carinskrog.se
Castle Bear Holding   andreaseriksson.se
City Out Experience    cityoutexperience.se
Congresso AB   congressoab.se
Copperhill Mountain Lodge AB   copperhill.se

D
   
Dalens Gård   dalensgard.com
Defencia Bevakning AB   defencia.se
Deloitte AB   deloitte.se
Dentura AB   hundspann.z.se
Desporter AB   fjallmaraton.se
Destination Fjällen AB   destinationfjallen.se
Duved Support    

E
   
Edhs Skoterservice AB   edhsatv.se
Edsåsdalen Turism AB   edsasdalen.se
Ekonomikonsult Åre AB (Anchas)   anchas.se
El Tele & Data i Åre AB   marklunds.se
Enaforsholm   enaforsholm.se
Enerbis AB   enerbis.se
ERÅ AB (Matboden Björnen)    
Estavia Läkarkonsult AB   estavia.se
Eventyr AB   eventyr.se
Explore Åre AB   exploreare.se
Extrem Events AB   extremevents.se

F
   
F Victors Advokatbyrå HB   victorsadv.se
F:a Camilla Palmqvist (Bergstugan)   bergstuganfroa.se
Fastighets AB Bubblan i Åre AB   bubblaniare.se
Fjellstårsas AB   fjellstarsas.se
Fjäderholmarnas Krog AB / Fjällgården   fjallgarden.se
Fjällbete   fjallbete.se
Fjällkonferens AB   fjallkonferens.se
Fjällportens Pensionat (Mats Synnersten Fjällturism AB)   fjallporten.se
Fjällprofilen AB   fjallprofilen.se
Fjällsport i Duved AB   fjallsport.com
 Fribergs Entreprenad AB    
Frösökompaniet AB   frosokompaniet.se

G
   
Grant Thornton AB Östersund   grantthornton.se/ostersund
Gravenfors & Co AB    
Grizzly JemtReklam AB   grizzly.se
Grön Form Arkitektur & Miljö   gronform.nu
GT mat och bar   gtbar.se
Gruvbacken i Huså AB   gruvbacken.se
Gästhuset i Åre HB   gasthuset.se

H
   
Haglöfs AB   haglofs.com
Handelsbanken   handelsbanken.se/are
Hanson Sport Åre AB   hansonsport.se
Hawe Fastigheter i Åre AB   hawefastigheter.se
Holiday Club Sports and Spa Hotels AB   holidayclub.se
Holiday Club Sweden AB   holidayclub.se
Hotell Åregranen   aregranen.se
Hufvudboken i Åre AB    
Hypocenter Åre   hypocenter.se

I
   
ICA Björnänge   ica.se
ICA Toppen, Duved   ica.se
Idea Novum AB   ideanovum.se
Idea2Innovation
Sweden AB
  i2i.se
Igloo Experience AB   iglooare.com
Inntech/Signmaker Sweden AB   inntech.se
Interski AB   interski.se
IsHa AB   arebb.se
I-Sport Retail 19 AB   intersport.se
IT Åre AB   itare.se

J
   
JA Event   jaevent.se
JF Skoter AB   jfskoter.se
JNY design   jny.se
Johnsons i Åre El AB   johnsons-el.se
Joinery Design och Snickeri i Åre AB   joinery.se
JoPe Fors & Fjäll   jope.se
Jämtkraft AB   jamtkraft.se
Jämtlands län landsting (Primärvården i Åre)   jll.se

K
   
Kaki AB   kaki.se
Karolinen Hotell AB   karolinen.se
Klättermusen AB   klattermusen.se
Kompis reklam   kompisreklam.se

L
   
Laseur AB    
Lena Helmersson AB    
Lena Sandström Fastighetsmäklare AB   fastighetsbyran.se
Let Nature Challenge You AB   areextremechallenge.se
Liten Krog   litenkrog.se
Looks Hairfashion   looks.se
LUNAC AB    
Lundstams Återvinning Åre AB   lundstams.se
Länsförsäkringar Jämtland – Bank, Försäkring & Fastighetsförmedling   lansforsakringar.se

M
   
Magasin Åre Publishing AB   magasinare.com
Malmö Aviation AB   malmoaviation.se
Management Support in Åre /Drömstugan i ÅreAB   dromstugan.se/blog/destinationer/are
Manpower AB   manpower.se
Mascot´s i Åre AB   areslott.se
Max Hamburgerrestaurang Åre   max.se
Medstugan / Hushållningssällskapet i Jämtlands län   hush.se
Mountainmind    
MidScan AB   midscantravel.com
Midland Event   midlandevent.com
MittMedia / Åreidag   mittmedia.se
Musikbygget   musikbygget.se
My Baby & Junior   my-baby.se
Mårtenlien AB   martenlien.se
Mäklarhuset   maklarhuset.se
Mörviken i Åre AB    

N
   
Naprapat Magdalena Waller/ Nordic Refit   nordicrefit.se
Niclas Vestefjell Photography   niclasvestefjell.se
Nightline   nightline.nu

O
   
Ocklinds Livs AB   ica.se
Oxögat 5 Fastighets AB    

P
   
Peak Performance Production AB   peakperformance.com/se
Pensionat Mullfjället i Åre AB   mullfjallet.se
PJN Resort AB   parkvillan.se
Pontus Ericsson AB   pontusericsson.se

 

Q

   

Qanik Redovisning AB

   

R
   
Reaxcer AB   reaxcer.se
Regionalt Designcentrum Jämtland   jamtdesign.blogspot.se
RenskutanAB   tottbacken.se
Rent-a-plagg AB   rentaplagg.se
Revidacta Revision AB   revidacta.se
Rödemark i Åre AB   thomasrodemark.se
Rödkullen Panorama AB    

S
   
Salong Care of you   coyou.se
Samiexperiences in Åre   samiexperiencesare.com

Simon Sjörén AB

  sjoren.se
Skidåkarhuset förvaltnings AB   skidakarhuset.com
Skiers Accredited Alpine Citizen AB   skiersaccredited.com
Skistar AB   skistar.com
Skysport AB   skysport.se
Smet från Åre AB   grädda.se
Snälltåget   snalltaget.se
Snus i Åre    
Sportsgym   sportsgym.nu
Stadium Ski AB   stadium.se
Stil Åre   stilare.se
STP Restauranger    
Sweare   sweare.com
Swedavia AB   swedavia.se
Swedish Match   swedishmatch.com
Svenska Turistföreningen AB   svenskaturistforeningen.se
Svenssons i Saxvallen AB   saxvallen.se
Swedbank AB   swedbank.se

T
   
Taxi Åre AB   taxiare.se
Taxi Östersund   taxiostersund.se
Team Fritid i Östersund AB    
Tegel AB   butiktegel.se
Telia Sonera Sverige AB   teliasonera.com
Pensionat Thomassons gård   thomassonsgard.com
Timmerstugan   timmerstugan-are.com
TMN i Åre AB (Bygget)   bygget.se
Tott Hotell i Åre AB   tottare.com
Tottebo Restauranger AB   villatottebo.se
TV Åre   aremedia.se
Tännforsen AB   tannforsen.com

 

U

   

Ullådalsstugan i Åre AB

   

 

V

   
Vedbodens Förvaltnings AB    
Verksamhetsarkitekterna i Jämtland AB    
Viatour Årebussen   arebussen.se
Vinbaren   vinbaren-are.com
Vålådalens Fjällstation   valadalen.se
Välliste Högfjällshotell AB   trillevallen.com

W
   
Werséns Restaurang AB   wersens.se
We Select i Åre AB   weselectare.se

X
   
Xpectum AB   xpectum.se


Y

   
Yoga with Fia   yogawithfia.com
Yogi Pal   yogipal.se
     

Å

   
Åre Back Office    
Åre Bageri   arebageri.se
Åre Bikes AB   arebikes.se
Åre Bokföring AB    
Åre Byservice   arebyservice.se
Årebutiken   arebutiken.se
Åre Centrum AB   dios.se
Åre Chokladfabrik AB   arechokladfabrik.se
Åre Creperie & Logi   creperielogi.se
Åre Delikatess AB   aredelikatess.se
Åre Ekonomipartner    
Åre Extreme Challenge   areextremechallenge.se
Åre Fjällflorist   arefjallflorist.se
Åre Fjällsätra   http://arefjallsatra.se/
Åre Fysiocenter   2.praktikertjanst.se/8/Are-Fysiocenter
Åre Församling   svenskakyrkan.se
Åre Glashytta AB   areglashytta.se
Åre Hemslöjd HB   arehemslojd.se
Åre Kafferosteri   arekafferosteri.se
Åre Karameller   arekarameller.se
Åre Kokosbollar   arekokosbollar.se
Åre Kiteskola   arekiteskola.se
Åre Live AS   arelive.no
Åre Markentreprenad & Service AB    
Åre Media Network   aremedia.se
Åre MTB-center/Anders Hansson Allservice i Åre AB   aremtbcenter.se
Åre Relax & Spa AB   arerelaxspa.se
Åre Ridklubb   areridklubb.se
Åre Skidsport AB   aresskidsport.se
Åre Skiduthyrning AB   areskiduthyrning.se
Åre Ski Inn Restaurang, Bar och Café AB   areskiinn.se
Åre Sleddog Adventures   aresleddog.se
Åre Svets & Montage AB    
Åre Travel Designer   aretravel.se
Åredalens Folkhögskola   aredalensfhsk.se
ÅreBjörnen Skidcenter AB   skidcenter.se
ÅreBjörnens Samfällighetsförening   arebjornen.org
Årebärgar'n AB   arebargarn.se
Åredalens Taxi AB   aredalenstaxi.se
Åreguiderna Äventyr & Harmoni AB   areguiderna.se
Åregården   aregarden.com
Årehjärtat AB   hjartat.net
Årehyddan   arehyddan.se
Åreklam AB   are.cc
Årekonferens AB   arekonferens.se
Åreporten AB Platåkåtan   platakatan.se
Åresaxen S.D AB   aresaxen.se
Årevoir AB    
ÅSR Event AB    

Ä
   
Äventyrligt i Åre   aventyrligt.se

Ö
   
Öhrlings PricewaterhouseCooper   pwc.se
ÖP / Åre Idag   areidag.se
Överbygg Sverige AB   overbygg.se